İroko Mobilyaların Periyodik Bakımı

Tüm yıl farklı hava koşullarına maruz kalan bahçe mobilyalarımız da, tıpkı cildimiz gibi bakıma ihtiyaç duyar. İroko ağacı su, nem ve güneş gibi tüm dış mekan koşullarına dayanıklılığı ile bilinen, ideal bahçe mobilyası malzemesi olmasına rağmen onun da bakıma ihtiyacı vardır.

İroko doğal olarak yağlı bir ağaçtır. İşlendikten sonra zamanla yağını kaybederek renginin solduğunu gözlemleyebilirsiniz. Bu çok normaldir ve kullanılan malzemenin hakikiliğini gösterir. Solmanın önüne geçmek ise son derece basittir.

İroko ve benzeri, teak familyası ağaçlarndan üretilen mobilyaların bakımı, cilalı ahşaplardan çok daha kolaydır. İroko mobilyalarınızı yılda 1 defa temizleyip ardından teak yağı ile yağlamanız mobilyalarınızın her zaman ilk günkü gibi görünmesi ve ömrünün uzaması için yeterlidir.

Periyodik bakımı yapılan iroko mobilyalar, zımparalama ve benzeri atölye bakımına ihtiyaç duymazlar. Ancak bakımı uzun süre ihmal edilmiş olan mobilyalar için zımparalama önerilir. Temiz mobilyanın üzerine teak yağı sürmek, birkaç dakika sonra yağın eşit dağıldığından emin olmak ve fazlalıkları almak adına kuru bir bezle silmek mobilyanızı yeni sezona hazır hale getirecektir.

WoodGarden